Gravitation

29. října 2007 v 17:59 | Misako |  > Gravitation - recenze
Každý z nás má nějaký sen, za jehož splněním si stojí a dělá vše pro to, aby dokázal to co chce. Některým snům musíme přinášet oběti a některé části našeho života tímto snem trpí. Pokud je ale ten sen opravdu silný, jsme schopni se s tím vyrovnat a žít dál. Jsme schopni na úkor vlastního snu zanedbávat rodinu či přátele, ale nejhorší je když zanedbáváme sami sebe. Najdou se ale i tací, kterým ten se nestačí - potřebují i něco jiného. Něco co by je dokázalo nakopnout a pohánět dál dopředu. Něco co by jim dodávalo energii. A oni to chtějí… A stojí si za tím celým svým srdcem i když by to mohlo znamenat pohrdání od ostatních. Ti ale většinou stejně přijdou na to, že jejich odpor je spíš závist, protože oni to samé nedokázali…
Závist a intriky jsou v hudebním světě na denním programu, obzvlášť když jste nový, snažíte se prosadit a ono se vám to dokonce daří. Konkurence to není schopná překousnout. A právě do tohoto světa vpadli dva nejlepší přátelé Shindo Shuichi a Nakano ,,Hiro" Hiroshi, kteří si založili skupinu Bad Luck, aby se vyrovnali a poté i překonali své dlouholeté vzory - členy teď již rozpuštěné legendární skupiny Nittle Grasper. Shuichi se stará o texty písní a i jejich konečný výraz - je zpěvák - a Hiro se drží své kytary a povzbuzování Shuichiho, na kterého musí dávat někdy tak trochu pozor. V jejich úsilí jim seč může pomáhá nervově labilní manažer Sakano se sebedestruktivními sklony, které často spouští Shuichiho nezodpovědnost a lehkomyslnost. Tohma Seguchi, který je ředitelem nahrávací společnosti, která se Bad Luck snaží prosadit, je také bývalým klávesistou Nittle Grasper.
Největší konkurenty jim v tomto světě dělají ASK - tříčlenná skupina v čele s pomstychtivým a zákeřným srabem Aizawou Tachim, který jim později způsobí nejeden problém -, jíž budou za dva dny Bad Luck hrát na koncertě jako předskokani. To je samo o sobě skvělé, ovšem by už museli mít písničku a Shuichi nenapsal ani jedno slovo. Aby si provětral hlavu a pochytil nějakou inspiraci, vyrazí večer do parku. Tam zasadí osudovou ránu samotný vítr - odnese Shuichiho papír se snahou o text do rukou chladného a arogantního, ale velice pohledného a okouzlujícího blonďáka, který Shuichimu po přečtení textu velmi nepěkně ohodnotí talent a zmizí. Shuichi je z toho pochopitelně mimo a hned druhý den se musí svěřit Hirovi. Je rozhodnutý ho najít a, jak sám sobě tvrdí, donutit ho aby se mu omluvil. Pravdou ovšem je, že v něm onen muž zanechal dojem. Zanedlouho se dozví koho to vlastně potkal - slavného spisovatele románů pro ženy, vlastním jménem Uesugi Eiri, všem známí jako Yuki Eiri, který se momentálně nachází v Tokiu. Shuichi chtě nechtě zjišťuje, že mu Yuki učaroval a snaží se ze všech sil vymyslet jak se s ním setkat. Hira a zároveň i sám sebe přesvědčuje, že je to jen kvůli té omluvě. Jeho přání se mu vyplní aniž by se nějak musel snažit, zahlédne Yukiho v limuzíně. A vzniklou situaci vyřeší vskutku originálně - skočí před auto. Jak se toto setkání a Shuichiho urputná snaha dál vyvine to neprozradím.
Přesuneme se rovnou na koncert. Lidé v sále jsou nažhavení a tak jsou pro ně Bad Luck trochu zklamáním. Shuichi se nenechá zastrašit a s vervou se pustí do ,úvodní řeči'. Potom by se měla rozjet jejich nová písnička The Rage Beat, ale Shuichi není schopen ze sebe vydat ani hlásku. Důvodem není nikdo jiný než samotný Yuki, který se Shuichiho rozpaky svým způsobem královsky baví a ani na okamžik nepolevuje v upřeném a dost nepříjemném pohledu. Shuichiho před linčováním zachrání všem známý hlas zpívající stejně známou píseň. Vlastníkem toho hlasu je Sakuma Ryuuchi - zpěvák skupiny Nittle Grasper. Svým bezprostředním veselým chováním Shuichiho překvapí, ale i prolomí jeho nervozitu a dokonce si s ním zazpívá kousek písničky.
Bad Luck slaví svůj první úspěch a z The Rage Beat je opravdový hit. Jako každá začínající skupina mají svoje nevychytané mouchy a tak jim šoupne Tohma svého bratránka - šestnáctiletého Fujisaki Suguru, který perfektně ovládá klávesy a mixování hudby. A taky šoupne Sakana na místo producenta a na místo manažera nastoupí dost svérázný K, který dřív pracoval pro Ryuuchiho, když se vydal na sólovou dráhu. A tak začínáme sledovat osud této sestavy v hudebním světě, do kterého se nečekaně vrátí Nittle Grasper v plné sestavě - Tohma, Ryuuchi a další klávesistka Noriko. Zároveň sledujeme vývij vztahu mezi Yukim a Shuichim, který je nadmíru proměnlivý. Yuki si totž nemíní připustit, že mu na tom uřvaném frackovi záleží a tak si po tom, co ho vždycky vyhodí z bytu, musí Shuichi hledat azyl u Hira. Yuki má za sebou také dost zajímavou a víceméně drastickou minulost a kvůli jeho vztahu s Shuichim se okolo nich začínají splétat sítě intrik, podrazů a zrad. A že láska může být nebezpečná a bolestivá, o tom se Shuichi přesvědčí na vlastní kůži.
13ti dílné shonen-ai o Shuchiho slzách kvůli Yukimu, snů, snahy splnit si je, vztahů, zvratů a překvapení je dílem obrovská komedie, ale i drama. Jako ve skutečném životě. Nádherný citlivý příběh byl zpracován vskutku skvěle a byl doplněn o spousty dalších prvků jako třeba skvělá hudba, krásná grafika, pěkné charaktery a vypracování vztahů. Proto se Gravitation stalo jedním z mých nejoblíbenějších anime, jež ve mně zanechalo hluboký dojem a moc ráda na něj vzpomínám. Žádný zarytý fanoušek by si ho neměl nechat ujít, o fanoušcích shonen-ai nemluvě. Gravitation patří mezi jejich základní vzdělání… Protože tento nádherný příběh o lásce a touze nejde nemilovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.