Black Cat

25. října 2007 v 14:20 | Misako |  > Black Cat - recenze
Každý určitě někdy snil o tom, že bude žít v ráji, kde by byl klid a mír a nikdo by se nemusel bát o holý život nebo o to co je mu drahé. Všichni by se měli rádi a nic by tuto jednolitost nenarušovalo. Většina z nás zůstává u snů a přání, ale najdou se i tací, kteří na svém snu usilovaně pracují a snaží se vymyslet způsob jak ho dosáhnout. Neuvědomují si ale, že ne každému by se to líbilo a ta idilka by za chvíli každého omrzela a zatoužil by to normálním životě. A co pak, když se jim to povede? Potřebují klíč k otevření Ráje a ten dokonce mají, ale jsou tu lidé, kteří jim v tom musí a chtějí zabránit…
Svět ve kterém se pohybujeme je tvořen převážně vrahy, zloději a dalšími pochybnými existencemi a těmi co se starají aby nemohli škodit. Chronos je velmi mocná a respektovaná organizace, u níž se vám nevyplatí se jí znelíbit. Protože pokud se tak stane, dopadnete hodně špatně. Chronos totiž združuje elitu mezi zabijáky vycvičenou k rychlému a efektivnímu zabíjení - takzvané Chrono Numbers. Jejich protipólem jsou sweepers, kteří pracují každý sám pro sebe a své cile si vybírají podle vyvěšených letáků. Nezabíjejí, pouze chytají a předávají policii za což dostávají finanční odměnu odpovídající nebezpečnosti onoho zločince. Práce cena bývá rozhodující pro vybrání cíle.
Train Heartnet je jedním z nejobávanějších a nejsilnějších Chrono Numbers. Přezdívku Black Cat, jak mu všichni říkají, dostal kvůli své mrštnosti, rychlosti a chladnokrevnosti a pořadové číslo 13., protože žádný z jeho cílů nikdy nepřežil a traduje se že pohled od jeho očí přináší smrt. ,,I came to deliver bad luck." jsou poslední slova, která Trainův cíl slyší. Sven Volfield je dle vlastních slov gentleman, podle čeho se náležitě chová, avšak je permanentně švorc. Nikdy by to ale nepřiznal. A taky je sweeper a svou práci odvádí poctivě. Tito dva se poprvé setkají když mají stejný cíl. Sven ale přijde pozdě a tak pozná jak chladnokrevní Chrono Numbers jsou. Zanedlouho Svena kontaktuje půvabná Elena s prosbou o záchranu své unesené mladší sestry. Ona samozřejmě neodmítne a vydá se dívku zachránit. Jak vzápětí zjistí, tak ta mladá dívenka nebude asi tak nevinná, protože jí najde jak jí mezi oči míří svou pistolí Train. Jsou vyrušeni a tak mizí a Sven si dává vše dohromady. A dozví se zajímavé věci - Elena je ve skutečnosti sweeper Rinslet Walker a ta dívka je nanotechnologií upravená supernebezpečná biologická zbraň Eve. Proto po ní jdou Chronos. Svenovi se Eve podaří zachránit,ujme se jí a začně jí učit o normálnm životě. Eve totiž vůbec nezná normální svět a to poslední co chce je zabíjet. Chce jí získat pro své účely spousta lidí a Chrnos se rozhodně nemíní vzdát a proto na sebe Sven bere obrovské riziko a problémy.
Mezitím se Train seznamuje se Sayou - sweeperem, která je neskutečně přátelská, miluje stejně jako on mléko a po nocích chodí po střechách a zpívá. Od ní se naučí, že zbraň není jen k zabíjení, ale i k ochraně toho co je nám drahé a že stačí zločince chytat a ne je rovnou bezmyšlenkovitě zabíjet. To ona také naťukne Trainovo citlivé já. Díky ní se rozhodne Chronos opustit, ale to není jen tak. Ti se ho snaží dostat zpátky a když jsou všechny pokusy bezvýsledné, přejdou na plán B - pokusí se ho zabít. K tomu ještě po Trainovi chce jeho bývalý parťák Creed Diskenth aby se k němu přidal, společně získali mnohem více síly a zničili Chronos. Train má ale vlastní plány což se nikomu nelíbí a tak to nemá vůbec lehké. Po tom co je jeho cesta s tou Svenovou zákonitě spojí, se dostává do koloběhu zabíjení, útěků, pomáhání, ochrany Eve, bojů na život a na smrt a poznávání sám sebe a učení se tomu co je přátelství a partnerství.
Pokud někoho jejich osudy zajímají, měla by se rozhodně podívat na tenhle 23ti dílný seriál plný akce, napětí, zvratů a taky komických situací a hlášek. Rozhodně se nenajde čas na nudu. Chvílemi se napětím bude atmosféra dát krájet a v příštím okamžiku se prostě člověk zasmát musí. Dle mého názoru je tento seriál skvělý a ani chvíli jsem nelitovala, že jsem se na něj začala dívat. Postavy, které jsou hlavním těžištěm serálu, jsou perfektně propracované a mají své klady i zápory. A samozřejmě za seriál projdou určitou změnou. Poznají co je pro ně důležité a trochu se sami přehodnotí. Souboje jsou někdy trošku nepřehledné, ale to zase tak moc nevadí. Konec podtrhuje seriál jako celek a dle mého názoru ho ani trochu neuráží. Spíš naopak. A proto bych ho chtěla doporučit :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.